Singapur značne obmedzil vstup cudzincov do krajiny, potrebujete súhlas miestnych úradov

O povolenie na vstup do Singapuru musia všetci cestujúci požiadať ICA (Immigration and Checkpoints Authority) alebo MOM (Ministry of ManPower).

1.12.2021 (Webnoviny.sk) – Vstup cudzincov do Singapuru je značne obmedzený a umožnený iba s predošlým súhlasom miestnych úradov a so zdravotným certifikátom. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Náklady sú na cestujúceho

O povolenie na vstup do Singapuru musia všetci cestujúci požiadať ICA (Immigration and Checkpoints Authority) alebo MOM (Ministry of ManPower). „S povolením sa musí preukázať pri vstupe do krajiny a okamžite nastúpiť do karantény v štátnom zariadení a v určené dni absolvovať testy na COVID-19,“ spresňuje rezort.

Viac o téme: Koronavírus

Náklady spojené s karanténou a cestovaním si cestujúci hradí sám. MZVEZ SR pripomína, že v krajine je nosenie rúšok na verejnosti povinné.

Tranzit len na niektoré aerolinky

Pre väčšinu krajín je vstup do Singapuru umožnený predovšetkým za účelom pracovných návštev a podnikania. Pre vybrané krajiny boli zavedené takzvané Safe Travel Lanes, ktorých cieľom je umožniť krátkodobú návštevu krajiny.

„Občania majú možnosť na návrat na Slovensko využiť lety viacerých komerčných leteckých spoločností, ktoré frekventovane poskytujú možnosti návratu do hlavných európskych destinácií,“ vysvetľuje rezort diplomacie. Momentálne je tranzit v Singapure umožnený iba na lety vybraných aerolínií.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Cestovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Singapur značne obmedzil vstup cudzincov do krajiny, potrebujete súhlas miestnych úradov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *