Spojené štáty na Blízky východ posielajú ďalšie systémy protivzdušnej obrany

Základne v Iraku a Sýrii sú opakovane terčmi dronov a torpédoborec USS Carney zachytil vo štvrtok pozemné útočné strely v Červenom mori vystrelené z Jemenu.

23.10.2023 (SITA.sk) – Americký minister obrany Lloyd Austin v sobotu v noci oznámil, že Spojené štáty posielajú na Blízky východ dodatočné systémy protivzdušnej obrany a vydali rozkaz na uvedenie ďalších vojakov do stavu pripravenosti na nasadenie.

Zvýšenie ochrany amerických jednotiek

Austin povedal, že USA privezú batériu systému protivzdušnej obrany THAAD spolu s ďalšími batériami systému protiraketovej obrany Patriot „na miesta v regióne, aby zvýšili ochranu síl pre americké jednotky“.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Základne v Iraku a Sýrii sú opakovane terčmi dronov a torpédoborec USS Carney zachytil vo štvrtok pozemné útočné strely v Červenom mori vystrelené z Jemenu, pripomína agentúra AP.

Pohotovostné plánovanie

Prípravu na nasadenie vojakov Austin podľa svojich slov nariadil „v rámci obozretného pohotovostného plánovania“, keďže sa USA a iní pripravujú na možnosť širšieho regionálneho konfliktu a keď sa Izrael pripravuje na pozemný útok na Pásmo Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Rozkazy vydal po podrobných diskusiách s prezidentom Joeom Bidenom o nedávnej eskalácii zo strany Iránu a jeho zástupných síl v regióne.

Viac k témam: Americký minister obrany, Izraelsko-palestínsky konflikt, Protiraketový systém Patriot, Protiraketový systém THAAD, Protivzdušná obrana, Útok Hamasu na Izrael, vojenská pomoc
Zdroj: SITA.sk – Spojené štáty na Blízky východ posielajú ďalšie systémy protivzdušnej obrany © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *