Taliansko po rekordnom prírastku nakazených nariadilo prísnu karanténu v ďalších regiónoch

14.11.2020 (Webnoviny.sk) – Talianska vláda vyhlásila v sobotu ďalšie dve oblasti za „červené zóny“, kde platia najprísnejšie karanténne opatrenia. Rozhodnutie nasledovalo po tom, čo denný prírastok počtu osôb nakazených koronavírusom prekonal rekord.

Sprísnené obmedzenia platia od nedele v Kampánii na juhu krajiny a v Toskánsku v strednej časti Talianska. Úrady v Kampánii, kde sa nachádza Neapol, už varovali pred hroziacim kolapsom zdravotného systému. V piatok v Taliansku pribudlo 40 902 infikovaných osôb. To je doteraz najväčší denný prírastok.

Viac o téme: Koronavírus

Hranicu jeden milión pozitívne testovaných krajina prekročila začiatkom tohto týždňa. Ochoreniu podľahlo 44 tisíc ľudí.

Cieľom sprísnených opatrení je spomaliť šírenie koronavírusu a zabrániť preťaženiu kapacít miestnych nemocníc. Pre ľudí v červených zónach znamená karanténa zákaz vychádzania s mimoriadnymi výnimkami, akými sú cesta do práce alebo zabezpečenie základných životných potrieb. Obyvatelia zo zvyšných častí krajiny počas karantény nesmú prekročiť hranice dotknutých regiónov.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko po rekordnom prírastku nakazených nariadilo prísnu karanténu v ďalších regiónoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *