Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú leteckú základňu pri Kursku, škody sú rozsiahle (video)

Podľa Ukrajinskej bezpečnostnej služby bolo v blízkosti leteckej základne Chalino rozmiestnených do 3-tisíc ruských vojakov a približne 80 kusov vojenskej techniky.

18.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) v noci na stredu dronmi zaútočila na ruský vojenský tábor neďaleko leteckej základne Chalino v Kurskej oblasti v Rusku. Terčom útoku bol poľný tábor Rusov neďaleko obce Postojalije Dvory. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Ukrajinskej bezpečnostnej služby bolo v blízkosti leteckej základne Chalino rozmiestnených do 3-tisíc ruských vojakov a približne 80 kusov vojenskej techniky. Presný počet ruských strát sa zisťuje, ale podľa zdroja Ukrajinskej pravdy sú škody rozsiahle a zaznamenaných bolo najmenej 18 úderov dronmi.

„Rusi z okolitých obcí celú noc na sociálnych sieťach diskutovali o zvukoch výbuchov. Aj keď je veľmi zvláštne, ako ich mohli počuť, pretože ruské úrady informovali, že protivzdušná obrana ‚zostrelila všetky drony‘ a neboli ‚žiadne straty‘,“ uviedol zdroj Ukrajinskej pravdy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinské drony, útok dronmi
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina zaútočila dronmi na ruskú leteckú základňu pri Kursku, škody sú rozsiahle (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *