Ukrajina zintenzívňuje útoky v ruskom tyle, najmenej troch dôstojníkov údajne zabil výbuch

Deň predtým HUR oznámila, že útok ukrajinských námorných dronov potopil pri pobreží okupovaného Krymu dve ruské rýchle výsadkové lode.

13.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajina zintenzívňuje útoky proti ruskej armáde, logistike a iným dôležitým cieľom v tyle okupovaných oblasti na Ukrajine ale aj v Rusku. Uviedol to vo svojej najnovšej správe americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Najmenej troch ruských dôstojníkov údajne v sobotu zabil výbuch v meste Melitopoľ v Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny, za ktorým stála miestna proukrajinská skupina, uviedla ukrajinská vojenská rozviedka (HUR). Deň predtým HUR oznámila, že útok ukrajinských námorných dronov potopil pri pobreží okupovaného Krymu dve ruské rýchle výsadkové lode.

K ďalším nedávnym ukrajinským akciám patril minulotýždňový výbuch, ktorý v okupovanom meste Luhansk na východe Ukrajiny zabil bývalého veliteľa ľudových milícií proruskej separatistickej Luhanskej ľudovej republiky Michaila Filiponenka, či raketový útok na prístavné mesto Skadovsk v Chersonskej oblasti, ktorý údajne usmrtil niekoľko ruských dôstojníkov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: analytici, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina zintenzívňuje útoky v ruskom tyle, najmenej troch dôstojníkov údajne zabil výbuch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *