Ukrajinci potvrdili zničenie raketového systému S-400 Triumf a ruskí vojaci na Kryme prišli aj o Bastion (video)

Systém Bastion je jedným z nosičov rakiet Onix, ktoré Rusi používajú na údery proti Ukrajine.

24.8.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 23. augusta, 15:03

Ukrajinské obranné spravodajstvo potvrdilo výbuchy na okupovanom polostrove Krym a zničenie raketového systému a jeho obsluhy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Explózie nastali v stredu ráno pri obci Olenivka na Myse Tarchankut a zničili ruský protiletecký raketový systém ďalekého a stredného dosahu S-400 Triumf.

Bolestivý úder pre Rusov

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje tlačovú službu obranného spravodajstva Ukrajiny.

„Výbuchy úplne zničili systém S-400 Triumf, rakety, ktoré v ňom boli, a personál,“ konštatovalo obranné spravodajstvo.

Dodalo pritom, že vzhľadom na obmedzený počet takýchto systémov v arzenáli Ruska ide o bolestivý úder ruskému systému protivzdušnej obrany, ktorý bude mať vážny vplyv na ďalšie udalosti na Kryme.

Poškodili aj systém Bastion

Krátko pred zverejnením správy obranného spravodajstva poradca legitímneho starostu Mariupoľa Petro Andriuščenko na komunikačnej platforme Telegram uviedol, že na Kryme bol poškodený ruský pobrežný raketový systém Bastion aj jeho radarové stanice.

Systém Bastion je jedným z nosičov rakiet Onix, ktoré Rusi používajú na údery proti Ukrajine,“ napísal Andriuščenko. Dodal, že poškodené boli aj ruské radarové stanice a celkovo bolo počuť sedem explózií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Protilietadlový raketový systém S-400, Raketový systém Bastion, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci potvrdili zničenie raketového systému S-400 Triumf a ruskí vojaci na Kryme prišli aj o Bastion (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *