Ukrajinské hnutie spáchalo „odvetnú akciu“, auto s predstaviteľmi ruskej bezpečnostnej služby vybuchlo

Predstavitelia FSB sa po explózii okamžite presťahovali do iného úkrytu, no ukrajinská rozviedka uviedla, že vie, kde sa nachádza.

27.10.2023 (SITA.sk) – V okupovanom ukrajinskom meste Berďansk na pobreží Azovského mora vybuchlo auto so štyrmi predstaviteľmi ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB). Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinskú rozviedku.

Podľa nej to bola „odvetná akcia“ ukrajinského hnutia odporu. Incident sa udial v pondelok neďaleko jedného z miestnych hotelov, z ktorého si predstavitelia FSB spravili úkryt.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ukrajinci neuviedli, či pri výbuchu zahynuli všetci pasažieri, ale poznamenali, že medzi zabitými je „ruský vojnový zločinec, ktorý sa podieľal na mučení miestnych ukrajinských civilistov“.

Predstavitelia FSB sa po explózii okamžite presťahovali do iného úkrytu, no ukrajinská rozviedka uviedla, že vie, kde sa nachádza.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Proukrajinskí agenti, rusko-ukrajinský konflikt, Tajne služby, Výbuch auta
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinské hnutie spáchalo „odvetnú akciu“, auto s predstaviteľmi ruskej bezpečnostnej služby vybuchlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *