V Ankare sa odpálil samovražedný útočník, druhého zastrelila polícia (video)

Útok sa odohral niekoľko hodín predtým, ako parlament zasadne po prvý raz po letných prázdninách.

2.10.2023 (SITA.sk) –

  • aktualizované 1. októbra 13:54

Samovražedný útočník odpálil výbušné zariadenie pri tureckom ministerstve vnútra v Ankare. Druhého útočníka zabila polícia pri prestrelke.

Informoval o tom minister vnútra Ali Yerlikaya, podľa ktorého útočníci prišli na miesto v ľahkom úžitkovom vozidle. Minister uviedol, že dvaja policajti utrpeli ľahké zranenia.

Zatiaľ sa nikto neprihlásil

Yerlikaya nepovedal, kto je za útokom, a nikto sa k nemu tiež zatiaľ neprihlásil. V minulosti v Turecku útočili kurdské a krajne ľavicové militantné skupiny ako aj extrémisti z Islamského štátu.

Na záberoch z bezpečnostných kamier je vidieť vozidlo pred ministerstvom, z ktorého vychádza muž a náhli sa ku vchodu budovy predtým, ako sa odpáli. Druhý muž ho nasleduje.

Na záberoch bol raketomet

Médiá zverejnili zábery tímov na mieste nešťastia a pri vozidle bolo vidno raketomet. Turecké úrady neskôr nariadili dočasnú cenzúru snímok z miesta činu.

Minister spravodlivosti Yılmaz Tunç oznámil, že incident začali vyšetrovať ako teroristický útok. Útok sa odohral niekoľko hodín predtým, ako parlament zasadne po prvý raz po letných prázdninách.

Viac k témam: Policajti, Samovražedný atentátnik, Útok, Výbušnina
Zdroj: SITA.sk – V Ankare sa odpálil samovražedný útočník, druhého zastrelila polícia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *