V Bruseli proti antisemitizmu demonštrovalo 4-tisíc ľudí, krajina je svedkom „obrovského nárastu“ protižidovskej nenávisti (foto)

Účastníci demonštrácie v Bruseli niesli transparenty s nápismi „Antisemitizmus zabíja“.

11.12.2023 (SITA.sk) – Tisíce ľudí demonštrovali v nedeľu v hlavnom meste Belgicka proti prejavom antisemitizmu, ktorých počet prudko stúpol po vypuknutí vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Účastníci demonštrácie v Bruseli niesli transparenty s nápismi „Nemusíte byť žid, aby ste pochodovali proti antisemitizmu“ či „Antisemitizmus zabíja“. Polícia uviedla, že na demonštrácii sa zúčastnilo najmenej 4-tisíc ľudí.

Predseda Belgickej ligy proti antisemitizmu Joël Rubinfeld povedal, že krajina je svedkom „obrovského nárastu“ protižidovskej nenávisti. „Žijeme vo veľmi komplikovanom období,“ povedal a dodal, že demonštrácia vysiela „odkaz židovskej komunite v Belgicku, že nie je osamotená.“

Niekoľko tisíc ľudí v nedeľu proti antisemitizmu demonštrovalo aj v Berlíne, keďže Nemecko zápasí s veľkým rastom počtu protižidovských incidentov. Polícia odhadla, že v nemeckom hlavnom meste sa v daždi zišlo približne 3 200 ľudí, ale organizátori uviedli, že prišlo 10-tisíc demonštrantov, informovala nemecká tlačová agentúra dpa.

Viac k témam: Antisemitizmus, Demonštrácia, Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – V Bruseli proti antisemitizmu demonštrovalo 4-tisíc ľudí, krajina je svedkom „obrovského nárastu“ protižidovskej nenávisti (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *