V Starej Ľubovni pribudli desiatky stromov a stovky krovín, chcú skvalitniť životné prostredie aj estetiku

17.11.2020 (Webnoviny.sk) – V meste Stará Ľubovňa pribudla v uplynulých dňoch zeleň na verejných plochách. Ako informuje samospráva na svojej webstránke, okrem 49 stromov – javor mliečny, horský, borovica lesná, čerešňa vtáčia, dub zimný, dub červený, jarabina mukyňová, lipa malolistá, pagaštan konský, buk lesný, vysadili aj 330 krovín – svíb, tavoľník, kalina a pajazmín.

Stromy s výškou tri a pol metra vysadilo mesto vo vnútroblokovom priestore na Letnej ulici, na ploche vedľa ihriska Základnej školy Komenského a pri parkovisku nového cintorína.

Dopĺňaním zelene na verejných priestranstvách chce samospráva skvalitniť životné prostredie, ovzdušie, estetiku a pobyt občanov v meste vo voľnom čase. „V lokalite vznikne nový parkový priestor na trávenie voľného času, najmä za teplých slnečných dní,“ vysvetlila samospráva s tým, že na Komenského ulici tiež pribudla javorová aleja a osem vzrastlých drevín vysadili aj vedľa nákupného centra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: verejné priestranstvo, výsadba stromčekov, zeleň, životné prostredie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Starej Ľubovni pribudli desiatky stromov a stovky krovín, chcú skvalitniť životné prostredie aj estetiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *