Vy rozhodnete, či bude Ukrajina existovať, prihovoril sa Zelenskyj vojakom na prvé výročie začiatku invázie (video)

Ukrajinský prezident sa tiež na prvé výročie začiatku ruskej invázie vyjadril, že rok 2023 bude rokom ukrajinského víťazstva na bojisku.

24.2.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v piatok, na prvé výročie začiatku ruskej invázie, prihovoril vojakom v Kyjeve. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vy rozhodnete, či budeme existovať. Či bude Ukrajina existovať. Každý deň. Každú hodinu. Ste to vy – ukrajinskí vojaci – kto o tom rozhodne,“ povedal im.

Ukrajinské ozbrojené sily počas roka od začiatku invázie húževnato bránili svoju krajinu a premenili to, čo mnohí očakávali ako bleskový ruský útok, na opotrebovávací a vyrovnaný konflikt, konštatuje CNN.

Zelenskyj sa tiež predtým v piatok vyjadril, že rok 2023 bude rokom ukrajinského víťazstva na bojisku. „Dvadsiateho štvrtého februára sa milióny z nás rozhodli. Nie biela vlajka, ale modrá a žltá. Nie útek, ale tvárou v tvár. Odolávanie a boj,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Bol to rok bolesti, smútku, viery a jednoty. A tento rok sme naďalej neporaziteľní. Vieme, že rok 2023 bude rokom nášho víťazstva,“ dodal.

Viac k témam: Príhovor, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Vy rozhodnete, či bude Ukrajina existovať, prihovoril sa Zelenskyj vojakom na prvé výročie začiatku invázie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *