Výbuch bomby v Nemecku zranil niekoľko ľudí, munícia pochádzala ešte z druhej svetovej vojny

Na bombu narazili pracovníci na stavenisku neďaleko rušnej železničnej trate.

3.12.2021 (Webnoviny.sk) –

  • Aktualizované 1. decembra 18.07 hod.

Na stavenisku neďaleko rušnej železničnej trate v nemeckom Mníchove v stredu 1. decembra vybuchla bomba z druhej svetovej vojny. Štyri osoby utrpeli zranenia, jedna z toho vážne, informovali nemecké úrady.

Po výbuchu neďaleko stanice Donnersbergerbrücke bolo vidieť hustý stĺp dymu. Uvedené miesto sa nachádza na trase k hlavnej mníchovskej železničnej stanici, vzdialenej asi kilometer. Z dôvodu výbuchu preto pozastavili vlaky smerujúce a odchádzajúce z tejto stanice. Prevádzku na trati obnovili neskôr popoludní. Niekoľko lokálnych vlakov aj evakuovali. Hasiči uviedli, že na trati nenastalo žiadne poškodenie.

Bavorský minister vnútra Joachim Herrmann vysvetlil, že 250-kilogramovú bombu našli počas vŕtacích prác, informovala tlačová agentúra dpa. Úrady podľa jeho slov musia vyšetriť, prečo ju neobjavili skôr. Stavebné miesta zvyčajne najprv prechádzajú dôslednou kontrolou pre možné nevybuchnuté boby.

V Nemecku sú nálezy nevybuchnutých bômb pomerne časté, dokonca aj 76 rokov po skončení vojny. Často na ne natrafia počas stavebných prác. Zvyčajne ich zneškodňujú alebo likvidujú pri kontrolovaných výbuchoch, čo je proces, ktorý si niekedy preventívne vyžaduje rozsiahle evakuácie obyvateľstva.

Viac k témam: Druhá svetová vojna, Stavba, Výbuch bomby, Železničná stanica
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbuch bomby v Nemecku zranil niekoľko ľudí, munícia pochádzala ešte z druhej svetovej vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *