Výhrady prezidentky ku kompetenčnému zákonu sa netýkali nového ministerstva, ohradila sa SNS

Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok vrátila Národnej rade SR na opätovné prerokovanie tzv. kompetenčný zákon.

2.1.2024 (SITA.sk) – Ani jedno slovo v odôvodnení, prečo prezidenta Zuzana Čaputová vetovala vládnu novelu kompetenčného zákona, nie je o výhrade vo vzťahu k novému ministerstvu cestovného ruchu a športu.

Ako ďalej v stanovisku konštatuje Slovenská národná strana, opozícia celú kritiku zamerala na vznik ministerstva, ktoré je potrebné pre Slovenskú republiku.

Slovenská republika môže v budúcnosti na synergii cestovného ruchu a športu zarábať do štátneho rozpočtu miliardy,“ uviedli národniari, ktorí veria, že Národná rada SR sa pri opätovnom hlasovaní opäť zjednotí v kompetenčnom zákone a bez súhlasu prezidentky tento zákon bude platný a účinný.

Vnímame, že opozícia v parlamente opäť ukázala len svoj amatérsky prístup, keď sa zamerala svojimi vyjadreniami, najmä strany Sloboda a Solidarita a Progresívne Slovensko, na vznik nového ministerstva, ktoré vlastne prezidentke Slovenskej republiky vôbec nevadí,“ dodala SNS.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), kompetenčný zákon, nové ministerstvo, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Výhrady prezidentky ku kompetenčnému zákonu sa netýkali nového ministerstva, ohradila sa SNS © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *