Zalužnyj sa sťažoval šéfovi Pentagonu na Zelenského kanceláriu, žiadal aj 17 miliónov kusov munície

Zalužnyj sa tiež posťažoval Austinovi na zásahy Zelenského kancelárie.

4.12.2023 (SITA.sk) – Americký minister obrany Lloyd Austin dostal počas novembrovej návštevy Kyjeva informáciu od generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl, že Ukrajinci potrebujú 17 miliónov kusov munície a na oslobodenie krajiny budú potrebné prostriedky v hodnote 350 až 400 miliárd dolárov. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Austinovi bolo povedané, že potrebujú 17 miliónov kusov munície. Bol mierne povedané zaskočený, pretože toľko munície nenazbierate po celom svete,“ tvrdí nemenovaný zdroj, podľa ktorého sa tiež Zalužnyj posťažoval Austinovi na zásahy Zelenského kancelárie.

Tieto správy čoraz viac naznačujú, že medzi hlavným veliteľom ukrajinských ozbrojených síl Valerijom Zalužným a kanceláriou prezidenta Volodymyra Zelenského, prípadne samotným ukrajinským lídrom, dochádza k nezhodám.

Austin nám potom povedal, že Zalužnyj sa sťažoval na to, ako mu všetci prekážajú. Nuž, je jasné, že o takýchto rozhovoroch sa dozvedel aj prezident. A tie neprispievajú k dôvere,“ dodal zdroj.

Viac k témam: Americký minister obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Ukrajinský veliteľ ozbrojených síl
Zdroj: SITA.sk – Zalužnyj sa sťažoval šéfovi Pentagonu na Zelenského kanceláriu, žiadal aj 17 miliónov kusov munície © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *