Argentínčan Javier Mascherano ukončil svoju kariéru, rešpekt mu vzdali svetové futbalové esá

17.11.2020 (Webnoviny.sk) – Aj ofenzívny klenot španielskeho klubu FC Barcelona či argentínskej futbalovej reprezentácie Lionel Messi zložil poklonu svojmu niekdajšiemu spoluhráčovi v oboch tímoch Javierovi Mascheranovi, ktorý sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru.

Defenzívny stredopoliar či stopér, ktorý na klubovej úrovni hral okrem Barcelony napríklad aj za FC Liverpool, zavesil kopačky na klinec vo veku 36 rokov po pôsobení v argentínskom mužstve Estudiantes de La Plata.

Mnoho spoločných triumfov

Messi absolvoval po boku Mascherana 14 zo 16 rokov v národnom tíme a deväť rokov v Barcelone. V reprezentácii Argentíny práve Messi nahradil Mascherana na pozícii kapitána.

Spolu sa predstavili na štyroch MS a v roku 2014 aj vo finále svetového šampionátu, s Barcelonou dvakrát vyhrali Ligu majstrov, dvakrát MS klubov a sedemkrát La Ligu.

„Veľa rokov sme jeden druhého stretali denne a zdieľali toho veľmi veľa. Spolu sme zažili krásne okamihy aj ťažké chvíle, či už v reprezentácii Argentíny alebo v FC Barcelona. Odkedy si odišiel, veľmi nám chýbaš,“ napísal Messi na instagrame na adresu Mascherana.

K Messimu sa pridali aj ďalšie legendy katalánskeho veľkoklubu Španiel Xavi Hernández či Brazílčan Neymar.

Skromný profesionál a líder

„Vynikajúci profesionál, skromný ako málokto a s jedinečnou schopnosťou byť lídrom,“ napísal na Mascheranovu adresu Xavi.

Neymar, ktorý hrával aj po boku Mascherana, no aj proti nemu, nazval Argentínčana „fenoménom po hráčskej aj ľudskej stránke“.

Posledný súťažný duel ako profesionál odohral Mascherano v nedeľu. „Z úcty k ľuďom okolo je čas urobiť ďalší krok a ukončiť kariéru,“ povedal defenzívny špecialista po víkende.

Na jeho konte je 21 trofejí z vrcholných podujatí vrátane olympijského zlata z Atén 2004 a Pekingu 2008. Svoju vlasť reprezentoval v 147 zápasoch, čo je argentínsky národný rekord.

Viac k témam: koniec kariéry
Zdroj: Webnoviny.sk – Argentínčan Javier Mascherano ukončil svoju kariéru, rešpekt mu vzdali svetové futbalové esá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *