Poslal do reprezentácie svoje dvojča s menším talentom? Predstaviteľ nemeckého zväzu kritizuje výkony Gündogana a iných

Nemci v tomto roku odohrali dovedna 11 zápasov, pričom až šesť prehrali a zvíťazili len v troch.

31.12.2023 (SITA.sk) – Viceprezident Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Ralph-Uwe Schaffert tvrdo skritizoval niektorých nemeckých reprezentantov pre ich výkony.

 Na muške

Ako referuje web marca.com, vzal si „na mušku“ predovšetkým stredopoliarov Ilkaya Gündogana z FC Barcelona, pričom tvrdí, že jeho výkony v klube sú veľmi odlišné od výkonov v národnom tíme, ktorého je kapitánom.

„Ilkay Gündogan hrá vynikajúcim spôsobom za klub a keď hrá potom za národný tím tak, ako hrá, čo si má potom človek pomyslieť. Poslal do reprezentácie svoje dvojča s menším talentom? Nerozumiem tomu,“ povedal Schaffert v rozhovore pre Hannoversche Allgemeine. Ďalším nemeckým futbalistom, ktorého kritizoval, bol Joshua Kimmich.

Pochybnosti o európskom šampionáte

Nemecký národný tím prechádza náročnou situáciou. Pred niekoľkými mesiacmi nahradil Hansa-Dietera Flicka na poste hlavného trénera Julian Nagelsmann.

Nemci v tomto roku odohrali dovedna 11 zápasov, pričom až šesť prehrali a zvíťazili len v troch.

„Mám veľa pochybností o budúcoročnom európskom šampionáte. Čo sa týka potenciálu, môžeme zájsť ďaleko, ale ambície, očakávania a realita sú v tejto chvíli tak vzdialené, že je to pre mňa absolútne nevysvetliteľné,“ dodal Schaffert.

Podľa neho problémom nemeckého mužstva nie je nedostatočná kvalita, ale chýbajúca zaangažovať a lepší postoj.

„Mám pocit, že viacero hráčov, ktorí momentálne hrávajú, si myslí, že na ihrisku stačí možno 85-percentné nasadenie. Potom však zistíte, že proti Turecku ani Rakúsku to už nestačí. A nechcem si ani len predstaviť, čo sa stane, ak s takýmto prístupom budeme hrať proti Francúzsku alebo Anglicku. Možno už nepotrebujeme len veľmi talentovaných, ale aj takých, ktorí sú ochotní vyhrnúť si rukávy,“ zakončil funkcionár DFB.

Viac k témam: Futbalisti, Kritika, viceprezident
Zdroj: SITA.sk – Poslal do reprezentácie svoje dvojča s menším talentom? Predstaviteľ nemeckého zväzu kritizuje výkony Gündogana a iných © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *