Kroos by sa mohol vrátiť do nemeckého národného mužstva, podľa Effenberga môže pokaziť to, čo predtým ako hráč dosiahol

Effenberg zároveň požiadal reprezentačného kouča Juliana Nagelsmanna, aby mužstvo nestaval na menách, ale na výkonnosti.

31.12.2023 (SITA.sk) – Bývalý nemecký futbalista Stefan Effenberg odporučil svojmu krajanovi v službách španielskeho klubu Real Madrid Tonimu Kroosovi, aby sa pred budúcoročnými majstrovstvami Európy nevrátil do nemeckého národného mužstva.

Potrebná stabilita

Ako referuje web as.com, podľa 55-ročného Effenberga si tým „môže pokaziť to, čo predtým ako hráč dosiahol“. Zároveň však tvrdí, že Kroos by zo športového hľadiska nemeckej reprezentácii pomohol a vniesol do tímu potrebnú stabilitu.

„Z vlastnej skúsenosti viem, že ak vynecháte takýto turnaj v pokročilom futbalovom veku, môže vám to dať jednu alebo dokonca dve sezóny vo vašom klube,“ napísal Effenberg vo svojom stĺpčeku na portáli t-online.de.

Návrat do národného mužstva

Kroos ukončil reprezentačnú kariéru po majstrovstvách Európy v roku 2021. V ostatných týždňoch sa však špekuluje o tom, že by sa mohol vrátiť do národného mužstva, pričom aj samotný Kroos priznal, že na návrat ho presviedča aj nemecký spoluhráč z Realu Madrid – obranca Antonio Rüdiger.

„Zo športového hľadiska by to nepochybne mužstvu okamžite pomohlo a zabezpečilo by to stabilitu. Už roky podáva výkony na veľmi vysokej úrovni a pokračuje v tom aj v Reale Madrid,“ vraví Effenberg a dodáva, že ak by Kroos po svojom návrate zažil nevydarené ME 2024, mohol by si tým „trochu pokaziť to, čo v nemeckom tíme dosiahol“.

Prvoradá je výkonnosť

Effenberg zároveň požiadal reprezentačného kouča Juliana Nagelsmanna, aby mužstvo nestaval na menách, ale na výkonnosti.

„Je to o tom, kto je momentálne naozaj dobrý a kto skutočne pomôže tímu,“ skonštatoval Effenberg, ktorého azda najväčšmi preslávil vztýčený prostredník smerom k nemeckým priaznivcom počas majstrovstiev sveta v roku 1994 v USA.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy
Zdroj: SITA.sk – Kroos by sa mohol vrátiť do nemeckého národného mužstva, podľa Effenberga môže pokaziť to, čo predtým ako hráč dosiahol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *