Britská polícia zatkla muža v súvislosti s bombovými útokmi v Birminghame v roku 1974

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Britská polícia zatkla muža v súvislosti s bombovými útokmi v dvoch krčmách v Birminghame z roku 1974, ktoré si vyžiadali 21 mŕtvych a 220 zranených. Policajti z protiteroristického útvaru polície v grófstve West Midlands v spolupráci so severoírskou políciou zatkli 65-ročného muža u neho doma v Belfaste.

Dom podozrivého, ktorého zadržali na základe protiteroristického zákona, prehľadávajú a jeho vypočujú na policajnej stanici v Severnom Írsku, informuje spravodajský portál BBC s odvolaním sa na políciu.

Podozrivého zatkli len pár dní pred 46. výročím útokov, ktoré pripadá na 21. novembra.

Bezprostredne po výbuchoch polícia zatkla šiestich mužov, neskôr známych ako Birminghamská šestka, ktorých v roku 1975 za útoky odsúdili na doživotie. V roku 1991 ich rozsudky zrušil odvolací súd a mužov prepustil na slobodu.

Rodiny obetí sa roky snažia, aby úrady plne vysvetlili, čo sa vtedy stalo. Vlani vyšetrovatelia rozhodli, že obete boli zabité nezákonne, nestanovili však, kto je za ich úmrtia zodpovedný. Ministerka vnútra Priti Patel minulý mesiac oznámila, že v súvislosti s prípadom zváži verejné vyšetrovanie.

Viac k témam: bombový útok, protiteroristická akcia, smrť, teroristický útok, vyšetrovanie, zranení
Zdroj: Webnoviny.sk – Britská polícia zatkla muža v súvislosti s bombovými útokmi v Birminghame v roku 1974 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *