OSN posiela 100 miliónov dolárov z núdzových prostriedkov na boj proti hladomoru

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Úrad Organizácie Spojených národov (OSN) pre koordináciu humanitárnych záležitostí uvoľnil 100 miliónov dolárov z núdzových prostriedkov pre sedem krajín v Afrike a na Blízkom východe, ktorým hrozí hladomor v súvislosti s vojnovými konfliktami alebo pandémiou ochorenia COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Námestník generálneho tajomníka pre humanitárne záležitosti a koordinátor núdzovej pomoci OSN Mark Lowcock sa v tejto súvislosti vyjadril, že by bolo nehorázne, ak by sa svet, v ktorom je viac ako dosť jedla pre všetkých, vrátil do čias, keď boli hladomory bežné.

Podľa vyhlásenia, ktoré úrad zverejnil v noci, poputuje 80 miliónov dolárov do Afganistanu, Burkiny Faso, Konžskej demokratickej republiky, Nigérie, Južného Sudánu a Jemenu, a ďalších 20 miliónov dávajú bokom v súvislosti s očakávaním, že vznikne potreba boja proti hladu v Etiópii, kde tento mesiac vypukli boje v regióne Tigray.

Podľa OSN by mali peniaze putovať najmä najzraniteľnejším skupinám obyvateľstva, ako sú ženy, dievčatá a ľudia so znevýhodnením.

(1 EUR = 1,1830 USD)

Viac k témam: hladomor, Koronavírus, Pandémia, vojnové konflikty
Zdroj: Webnoviny.sk – OSN posiela 100 miliónov dolárov z núdzových prostriedkov na boj proti hladomoru © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *