Carlo Ancelotti nebude trénovať Brazíliu, s Realom Madrid predĺžil zmluvu do roku 2026

Doterajší kontrakt Ancelottiho s Realom Madrid platil iba do 30. júna 2024.

30.12.2023 (SITA.sk) – Španielsky futbalový klub Real Madrid a taliansky tréner Carlo Ancelotti sa dohodli na predĺžení spolupráce do roku 2026.

Týmto sa s najväčšou pravdepodobnosťou rozplynuli nádeje Brazílskej futbalovej konfederácie (CBF) na angažovanie 64-ročného talianskeho odborníka po skončení aktuálnej sezóny 2023/2024.

Brazílčania si robili zálusk

V súvislosti s Ancelottim sa niekoľko mesiacov špekulovalo o tom, že v lete odíde z Madridu k brazílskemu reprezentačnému mužstvu.

Tím päťnásobných majstrov sveta momentálne z pozície dočasného kouča vedie Fernando Diniz, ktorý súčasne trénuje v klube Fluminense z Ria de Janeiro.

Brazílčania však Dinizovi dali kontrakt iba do leta, pretože pravdepodobne počítali s angažovaním Ancelottiho.

Samotný Ancelotti nedávno tvrdil, že mu záujem Juhoameričanov lichotí, ale poznamenal, že Real Madrid je jeho prioritou a ak mu klub ponúkne predĺženie zmluvy, zostane v španielskej metropole aj v budúcej sezóne.

S Realom získal desať titulov

Doterajší kontrakt Ancelottiho s Realom Madrid platil iba do 30. júna 2024.

Ancelotti po prvý raz viedol madridský „biely balet“ v rokoch 2013 až 2015, pričom do klubu sa vrátil v roku 2021. Dosiaľ získal s Realom desať titulov vrátane dvoch prvenstiev v Lige majstrov a jedného v španielskej La Lige.

Ancelotti je rekordérom spomenutej Ligy majstrov, ktorú ako tréner vyhral dovedna štyrikrát – zhodne dvakrát s Realom Madrid a AC Miláno.

Je tiež jediným trénerom, ktorý získal majstrovský titul v každej z piatich popredných európskych ligových súťaží, čiže v Anglicku, Francúzsku, Nemecku, Španielsku a Taliansku.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: SITA.sk – Carlo Ancelotti nebude trénovať Brazíliu, s Realom Madrid predĺžil zmluvu do roku 2026 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *