Koronavírusom sa zaoberá čoraz viac ľudí, nemecké príjmy sú však stabilné

10.11.2020 (Webnoviny.sk) – Počet Nemcov, v ktorých živote dominuje pandémia koronavírusu, sa zvýšil. V októbri 86 percent Nemcov uviedlo, že sa často alebo takmer stále zaoberajú pandémiou COVID-19 a jej dôsledkami. V júni takýto pocit malo 73 percent obyvateľov krajiny. Vyplýva to zo štúdie, ktorú pre spolkové ministerstvo zdravotníctva urobili mníchovský inštitút Ifo, sociologická firma Forsa opinion a ďalšie firmy.

Situácia Nemcov v oblasti ich príjmov je však podľa štúdie zatiaľ stabilná. V júni 76 percent respondentov uviedlo, že príjmy ich domácností boli rovnaké ako vo februári. V októbri počet odpovedí, že mesačný príjem domácností sa nezmenil, stúpol na 77 percent.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Pokiaľ ide o samostatne zárobkové osoby v Nemecku, počet tých, ktorí využili rôzne formy pomoci počas koronakrízy, sa v októbri oproti júnu nezmenil.

Podľa štúdie 35 percent z nich na zmiernenie vplyvu pandémie použilo svoje súkromné úspory, 25 percent využilo štátnu núdzovú pomoc, 15 percent odložilo platby daní alebo znížilo zálohové platby a 9 percent si požičalo peniaze od priateľov alebo príbuzných.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírusom sa zaoberá čoraz viac ľudí, nemecké príjmy sú však stabilné © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *