MŠK Žilina sa tiež predstaví v pohárovej Európe, vstúpi do nej v 1. kvalifikačnom kole EKL

V pohárovej Európe sa Žilinčania predstavia po ročnej pauze.

28.5.2023 (SITA.sk) – Sezóna 2022/2023 sa v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži definitívne skončila, známy sú jej všetci účastníci pre nasledujúci ročník a aj zástupcova pre pohárovú Európu.

Stal sa víťazom play-off

V piatok sa k ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava a FC DAC 1904 Dunajská Streda pridal aj MŠK Žilina, ktorý sa stal víťazom play-off o miestenku v Európskej konferenčnej lige, do ktorej vstúpi už 13. júla v 1. kvalifikačnom kole rovnako ako hráči z Dunajskej Stredy.

Futbalisti Trnavy začnú v EKL až v 2. kvalifikačnom kole o dva týždne neskôr. V Lige majstrov začne Slovan Bratislava v 1. kvalifikačnom kole 11. alebo 12. júla.

Žilinčania síce po nadstavbovej časti FL figurovali až na 6. priečke, no v play-off v utorok triumfovali v Banskej Bystrici a v piatok si doma poradili s Ružomberkom 3:1.

Ruža predtým prešla cez Podbrezovú. V záverečnom súboji o EKL rozhodol úsek medzi 60. a 70. minútou, v tejto pasáži domáci „šošoni“ strelili dva góly a súperovi odskočili z 1:1 na 2:0.

Druhý polčas sa vyvíjal lepšie

„Prvý polčas v našom podaní nebol dostatočne rýchly, boli sme opatrní, nedostávali sme súpera do bloku. Myslím si, že hosťom sa darila obranná hra, boli v dobrých pozíciách. Gól nám pomohol, mohli sme začať hrať svoju hru. Do druhého polčasu sme chceli súpera viac otvoriť, využívať línie, súperovi sa však darilo ich získavať a prípadne kontrovať. Ružomberok má kontry veľmi silné a nebezpečné. Mohli sme dať na 2:0 a súperovi odskočiť, ale nepremenili sme veľkú šancu a dostali sme na 1:1. Dobrými striedaniami sme hru oživili a dali gól na 2:1. Potom sme dali aj tretí gól, zmenili sme rozostavenie a súpera sme už nepustili do ničoho zásadného. Bol to výborný a koncentrovaný výkon. Sme radi, že sa nám podarilo postúpiť do EKL,“ uviedol po súboji kouč žilinského tímu Jaroslav Hynek, cituje ho oficiálny web Fortuna ligy.

Kormidelník Ružomberka po súboji priznal, že jeho zverencov duel pod Dubňom nevyšiel podľa predstáv.

„Po prvom polčase sme chceli vyjsť z hlbšieho bloku a vyrážať do protiútokov. Ak sme aj získali loptu, tak sme však boli nepresní, druhú, tretiu prihrávku sme strácali. Myslím si, že preto sme si nevytvorili dostatočný počet šancí a súper nás potom trestal po zbytočnom faule a nešťastnom góle, ktorému sa dalo zabrániť. Teší ma reakcia tímu v druhom polčase, niečo sme si povedali v kabíne a bolo to o dosť lepšie. Mali sme silnú desaťminútovku, v ktorej sme dali aj gól, domácich sme zneistili, ale chýbala nám energia v závere. Po dvoch našich chybách išla Žilina do vedenia a zápas si ukontrolovala. Žiline musím pogratulovať a zaželať veľa úspechov v Európe,“ zhodnotil Peter Struhár.

V pohárovej Európe sa Žilinčania predstavia po ročnej pauze. V sezóne 2021/2022 mali na dosah skupinovú časť Európskej konferenčnej ligy, keď v kvalifikácii prešli cez súperov z Gruzínska, Cypru aj Kazachstanu, no v play-off hráči MŠK nestačili na severočeský Jablonec prehrali s ním obe stretnutia 0:3 a 1:5.

Viac k témam: Európska konferenčná liga 2022/2023, Postup
Zdroj: SITA.sk – MŠK Žilina sa tiež predstaví v pohárovej Európe, vstúpi do nej v 1. kvalifikačnom kole EKL © SITA Všetky práva vyhradené.