Núdzový stav v Česku by sa mohol predĺžiť, minister zdravotníctva má na to jednoduchý dôvod

14.11.2020 (Webnoviny.sk) – Český minister zdravotníctva Jan Blatný vo štvrtok v Poslaneckej snemovni vyhlásil, že bude žiadať predĺženie núdzového stavu o ďalších 30 dní. V pondelok to podľa vlastných slov navrhne vláde, informuje spravodajský portál TN.cz.

„Na pondelkovej schôdzi vlády mám v úmysle znovu navrhnúť ďalšie predĺženie núdzového stavu aj po 20. novembri, budem navrhovať 30-dňovú lehotu,“ vyjadril sa a dodal, že „vláda Českej republiky v rámci aktuálnej situácie vyhodnotila, že naďalej sú naplnené podmienky pre vyhlásenie núdzového stavu, Česká republika je naďalej v stave nebezpečenstva“. Súčasný núdzový stav v Česku platí do 20. novembra.

Dôvod predĺženia je podľa neho veľmi jednoduchý. „Keď zajtra predstavíme tú sériu opatrení v podobe tabuľky či matice, ktorá pomerne pragmaticky a previazano upravuje odporúčania a nariadenia naprieč všetkými oblasťami ľudského života, tak si veľmi rýchlo a jednoducho všetci uvedomíme, že bez existencie núdzového stavu sa táto tabuľka stáva bezcennou a všetky opatrenia sa dostávajú do roviny odporúčaní,“ vysvetlil.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 v Česku, minister zdravotníctva, núdzový stav
Zdroj: Webnoviny.sk – Núdzový stav v Česku by sa mohol predĺžiť, minister zdravotníctva má na to jednoduchý dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *