Obchody v centre Viedne sa po teroristickom útoku opäť otvoria, podľa polície je situácia bezpečná

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Po teroristickom útoku, ktorý si vynútil zatvorenie takmer všetkých obchodov v centre Viedne, sa v stredu obnoví ich prevádzka. Uviedol to v utorok predstaviteľ rakúskej obchodnej komory Rainer Trefelik.

„Nenecháme sa zraziť na kolená… ako Viedeň musíme povstať,“ povedal pre agentúru APA. Ako dodal, na základe policajných informácií je už situácia bezpečná a umožňuje opätovné otvorenie obchodov.

Viac o téme: Teroristický útok vo Viedni

Väčšina obchodov ostala zatvorených

V utorok bolo v prvom viedenskom obvode, ktorý zahŕňa historické jadro mesta, zatvorených takmer 90 percent obchodov.

Ich otvorenie bude znamenať dôležitý signál sebavedomia, hoci vzhľadom na pandemické opatrenia možno očakávať menšie počty zákazníkov, dodal Trefelik.

Útok v centre Viedne si vyžiadal štyri obete

Teroristický útok sa odohral v pondelok krátko po 20:00 v centre mesta, kde si ľudia užívali poslednú noc v reštauráciách a baroch pred začatím pandemického lockdownu. Vyžiadal si štyroch mŕtvych civilistov.

Strelca, ktorý mal okrem pušky aj atrapu výbušného opasku, pištoľ a mačetu, zastrelila polícia. Dvadsaťročný útočník, ktorého podľa agentúry AP identifikovali ako Kujtima Fejzulaia, mal korene v Severnom Macedónsku a sympatizoval s extrémistickou skupinou Islamský štát.

Páchateľa už v minulosti odsúdili v súvislosti s terorizmom a bol údajne v kontakte s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi, pričom niektorých z nich tiež odsúdili v spojitosti s terorizmom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok vo Viedni (fotografie)

Viac k témam: islamský štát, lockdown, streľba, teroristický útok vo Viedni
Zdroj: Webnoviny.sk – Obchody v centre Viedne sa po teroristickom útoku opäť otvoria, podľa polície je situácia bezpečná © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *