Británia má po útoku vo Viedni a Nice obavy, zvýšila úroveň varovania pred teroristickými útokmi

4.11.2020 (Webnoviny.sk) – Úroveň varovania pred teroristickými útokmi vo Veľkej Británii v utorok zvýšili zo „značnej“ na „vážnu“, ktorá znamená, že možnosť útoku sa teraz považuje za „vysoko pravdepodobnú“.

Britská ministerka vnútra Priti Patelová označila tento krok za „preventívne opatrenie“ a uviedla, že „nebolo založené na nejakej konkrétnej hrozbe“. „Verejnosť by naďalej mala zostať bdelá a hlásiť všetky podozrivé aktivity polícii,“ dodala ministerka. Informuje o tom portál news.sky.com.

Útoky vo Viedni a Nice

Krok Británie prišiel po tom, ako pri útoku vo Viedni v pondelok večer zomreli štyria ľudia. Minulý týždeň prišli o život traja ľudia pri útoku nožom vo francúzskom meste Nice.

Vážna úroveň ako druhá najvyššia

Varovanie pred teroristickými útokmi v Británii bolo na „značnej“ úrovni od novembra minulého roka, kedy bolo prvýkrát po štyroch rokoch znížené z „vážnej“ úrovne.

„Vážna“ úroveň varovania je v Británii druhá najvyššia po „kritickej“. Kritická úroveň varovania v krajine platila v máji 2017 po bombovom útoku v Manchesteri.

Viac k témam: teroristické útoky, teroristický útok vo Viedni, útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia má po útoku vo Viedni a Nice obavy, zvýšila úroveň varovania pred teroristickými útokmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *