Ozbrojenci vtrhli do univerzity v Kábule, zahynuli viacerí študenti

3.11.2020 (Webnoviny.sk) – Najmenej 19 ľudí zomrelo a 22 utrpelo zranenia pri útoku ozbrojencov na univerzite v afganskom Kábule. Väčšina obetí sú študenti. Po tom, ako ozbrojenci vtrhli do Kábulskej univerzity, tam vypukol niekoľkohodinový boj s ozbrojenými zložkami.

Útočníkov zabili

Hovorca ministerstva vnútra uviedol, že na útoku sa podieľali traja útočníci a všetkých pri prestrelke zabili.

Afganské médiá informovali, že v čase útoku sa na univerzite konal knižný veľtrh, na ktorom sa zúčastnilo niekoľko hodnostárov. Žiaden z nich však neutrpel zranenia. Iránska polooficiálna tlačová agentúra ISNA ešte v nedeľu informovala, že by veľtrh, na ktorom by malo byť zhruba 40 iránskych vydavateľov, mali otvoriť iránsky veľvyslanec a kultúrny atašé. Iránska štátna televízia informovala o útoku, ale o predstaviteľoch krajiny neposkytla žiadne informácie.

Taliban odmieta vinu za útok

K útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, no podozrenie podľa agentúry AP padlo na extrémistickú skupinu Islamský štát. Militantné hnutie Taliban po útoku vydalo vyhlásenie, v ktorom odmietlo účasť na ňom.

V pondelok tiež v provincii Hílmand zabila mína na ceste najmenej sedem civilistov. Informoval o tom hovorca provinčného guvernéra s tým, že väčšina z obetí boli ženy a deti.

Viac k témam: vražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozbrojenci vtrhli do univerzity v Kábule, zahynuli viacerí študenti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *