Po náletoch vo vojenskej štvrti Gazy zahynulo asi päťdesiat bojovníkov Hamasu, tvrdí izraelská armáda

Izraelská armáda tiež uviedla, že zhabala dokumenty vojenskej spravodajskej služby, ktoré patria Hamasu.

10.11.2023 (SITA.sk) – Izraelská armáda tvrdí, že zabila približne 50 bojovníkov z militantnej skupiny Hamas po vykonaní náletov v takzvanej „vojenskej štvrti“ mesta Gaza neďaleko nemocnice Šífa. Referuje o tom spravodajský web news.sky.com.

V súvislosti s touto nemocnicou sa v uplynulých dňoch špekulovalo, že v nej Hamas hromadil zbrane, aby maximalizoval prípadné civilné obete. Militanti z Hamasu to však popierajú.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Izraelčania vo vyhlásení uviedli, že v koordinovanom útoku za účasti pechoty, tankov, ženistov, špeciálnych síl a letectva „pracovali na vyčistení oblasti a neutralizácii teroristickej infraštruktúry, vrátane širokej siete podzemných tunelov“.

Izraelská armáda tiež uviedla, že zhabala dokumenty vojenskej spravodajskej služby, ktoré patria Hamasu. Oblasť je podľa nej „srdcom spravodajských a operačných aktivít“, kde Hamas plánoval útoky zo 7. októbra.

Medzitým militantné hnutie Hamas uviedlo, dosiaľ pri izraelských náletoch zahynulo 10 812 Palestínčanov, z toho 4 412 detí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Po náletoch vo vojenskej štvrti Gazy zahynulo asi päťdesiat bojovníkov Hamasu, tvrdí izraelská armáda © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *