Španielskeho konzervatívneho expolitika postrelili na ulici do tváre, polícia hľadá páchateľa

Sedemdesiatosemročný Vidal-Quadras bol dlhodobý člen Ľudovej strany a jej regionálny líder v Katalánsku, neskôr pomohol spoluzaložiť krajne pravicovú stranu Vox.

10.11.2023 (SITA.sk) – Bývalého španielskeho politika Alejandra Vidal-Quadrasa hospitalizovali po tom, čo ho v Madride na ulici postrelili do tváre.

Španielska polícia informovala, že incident sa stal okolo 13:30 a zranený bol pri prevoze do nemocnice pri vedomí.

V politike už aktívny nie je

Španielska tlačová agentúra EFE informovala, že polícia predpokladá, že strelec bol človek, ktorý z miesta činu utiekol na motorke a mal čiernu helmu. Vyšetrovatelia zatiaľ nikoho nezatkli.

Sedemdesiatosemročný Vidal-Quadras bol dlhodobý člen konzervatívnej Ľudovej strany a jej regionálny líder v Katalánsku, neskôr pomohol spoluzaložiť krajne pravicovú stranu Vox.

Bol aj poslancom a podpredsedom Európskeho parlamentu. V politike nie je aktívny niekoľko rokov, ale zachoval si verejnú úlohu mediálneho komentátora a publicistu.

Streľbu odsúdili

Predseda Voxu Santiago Abascal povedal, že verí, že život Vidala-Quadrasa nie je v bezprostrednom ohrození.

Predseda Ľudovej strany Alberto Núñez Feijóo odsúdil streľbu a zaprial Vidal-Quadrasovi skoré uzdravenie. Podobne sa vyjadril aj premiér Pedro Sánchez.

Viac k témam: Politik, Streľba
Zdroj: SITA.sk – Španielskeho konzervatívneho expolitika postrelili na ulici do tváre, polícia hľadá páchateľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *