Polícia vyšetruje smrť Diega Maradonu, prehľadala dom lekárov a zabavila zdravotnú dokumentáciu

30.11.2020 (Webnoviny.sk) – Argentínska polícia v nedeľu prehľadala dom aj pracovisko lekárov zosnulej futbalovej legendy Diega Maradonu. Zabavenie lekárskej dokumentácie bolo jedným z krokov pri vyšetrovaní úmrtia 60-ročného niekdajšieho futbalistu.

Neurológ Leopoldo Luque informoval médiá, že vyšetrovateľom odovzdal kompletnú dokumentáciu liečby Diega Maradonu – v papierovej aj digitálnej forme.

Diego Maradona zomrel vo veku 60 rokov v stredu 25. novembra 2020 iba necelý mesiac po operácii mozgu. „Plne si uvedomujem, čo som urobil a ako som to urobil. Som si istý, že som pre Diega spravil to najlepšie, čo som vedel,“ uviedol Luque.

Ten tiež doplnil, že nebol šéfom Maradonovho lekárskeho tímu, ale len jeho členom. Podľa Luqueho bol Maradona veľmi náročný pacient, ktorý lekárov niekoľkokrát vyhodil zo svojho domu.

„Robil si, čo chcel. Potreboval pomoc, ale niekedy neexistoval spôsob, ako sa k nemu dostať,“ informoval Luque.

Úmrtie futbalovej legendy vyvolalo veľký smútok nielen v jeho rodnej Argentíne, ale v celom futbalovom svete. Maradona zomrel v stredu na zástavu srdca, vo štvrtok v prezidentskom paláci v Buenos Aires mu vzdali úctu desaťtisíce fanúšikov a už večer ho pochovali na súkromnom pohrebe. Maradona bol údajne blízko smrti už v rokoch 2000 a 2004, stál za tým jeho bujarý život plný alkoholu a drog.

Viac k témam: úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia vyšetruje smrť Diega Maradonu, prehľadala dom lekárov a zabavila zdravotnú dokumentáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *