Premier League padla za obeť omikronu, zo šiestich zápasov sa odohrá len jeden

Po súbojoch Manchester United – Brighton, Southampton – Brentford, Watford – Crystal Palace a West Ham – Norwich predčasne odpískali aj duel Aston Villa – Burnley.

19.12.2021 (Webnoviny.sk) –

Pôvodne šesťzápasový sobotňajší program 18. kola anglickej futbalovej Premier League takmer celý padol za obeť rýchlo sa šíriacemu novému variantu koronavírusu omikron. Na Britských ostrovoch sa v sobotu popoludní nebude hrať päť zo šiestich zápasov.

Po súbojoch Manchester United – Brighton, Southampton – Brentford, Watford – Crystal Palace a West Ham – Norwich predčasne odpískali aj duel Aston Villa – Burnley. Zatiaľ jediný súboj, ktorý odohrajú v stanovom termíne, bude v sobotu od 18.30 h zápas Leeds – Arsenal. Zrušený je aj nedeľňajší duel Everton – Leicester.

Viac o téme: Koronavírus

Počet zápasov, ktoré nemôžu odohrať v stanovenom termíne v Premier League, za ostatný týždeň narástol na desať. „Dôkladne sme preskúmali žiadosť Aston Villy o odloženie zápasu a museli sme jej vyhovieť. Urobili sme to aj na základe nezávislého lekárskeho posudku. Dospeli sme k záveru, že klub skutočne nedisponuje dostatočným počtom hráčov, ktorí sú potrební na odohranie zápasu,“ píše sa v stanovisku najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

V našom tíme sme aktuálne zachytili príliš vysoký počet pozitívnych výsledkov testov na COVID-19. Ospravedlňujeme sa hráčom aj fanúšikom Burnley, ale museli sme minimalizovať ďalšie šírenie nákazy, preto sme požiadali o odklad zápasu. Urobili sme to tak rýchlo, ako to len bolo možné,“ uvádza sa v stanovisku tímu FC Aston Villa z Birminghamu na portáli BBC.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, omikron, Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Premier League padla za obeť omikronu, zo šiestich zápasov sa odohrá len jeden © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *