Ruské sily vykonali ďalších viac ako 60 náletov, ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zničiť jednu riadenú strelu

Predstavitelia stále zhromažďujú informácie o obetiach a škodách.

12.11.2023 (SITA.sk) – Ruské sily za uplynulých 24 hodín dostali do 80 bojových akcií so silami Ukrajiny. Na rannom brífingu to oznámil generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa neho Rusi tiež podnikli jeden raketový útok, 63 náletov a 64 útokov zo salvových raketometov. Na svojej webstránke o tom informuje denník The Guardian.

V noci ruské sily spustili ďalší raketový a vzdušný útok na Ukrajinu, pričom použili dve riadené strely Ch-59 a jednu balistickú raketu Iskander-M. Ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zničiť jednu riadenú strelu, no predstavitelia stále zhromažďujú informácie o obetiach a škodách.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Ukrajinské sily zase v stredu vykonali 10 náletov, pričom zasiahli dva ruské delostrelecké systémy, osem koncentrácií ruských vojakov, zbraní a vojenskej techniky a dva ruské systémy protivzdušnej obrany.

Viac k témam: Iskander-M, Protivzdušná obrana, Raketový útok, ruské sily, ruské útoky, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské sily vykonali ďalších viac ako 60 náletov, ukrajinskej protivzdušnej obrane sa podarilo zničiť jednu riadenú strelu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *