Rusko prišlo o viac ako osemsto vojakov, ukrajinské letectvo zostrelilo aj 35 dronov Šáhid

Od začiatku vojny tak ruská armáda stratila 360 820 ľudí.

2.1.2024 (SITA.sk) –

  • aktualizované 2. januára 2024, 8:48

Počas uplynulého dňa na Ukrajine podľa Kyjeva padlo 810 ruských vojakov. Od začiatku vojny tak ruská armáda stratila 360 820 ľudí, uviedol v utorok na Facebooku ukrajinský generálny štáb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Za uplynulý deň Moskva podľa neho prišla aj o 7 tankov, 13 obrnených bojových vozidiel pechoty, 49 delostreleckých systémov a 2 raketomety. Od začiatku invázie na Ukrajinu Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 5 990 tankov, 11 100 obrnených bojových vozidiel pechoty, 8 531 delostreleckých systémov a 945 raketometov.

Ukrajinské letectvo zostrelilo aj všetkých 35 dronov Šáhid, ktorými Rusko zaútočilo v noci na utorok. Uviedli to na komunikačnej platforme Telegram Vzdušné sily Ukrajiny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Ruská armáda zaútočila bezpilotnými lietadlami z dvoch smerov z juhu, a to z mysu Čauda na okupovanom polostrove Krym a z ruského mesta Primorsko-Achtarsk, ktoré leží na juhu ruského Krasnodarského kraja pri Azovskom mori.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v januári 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Rusko prišlo o viac ako osemsto vojakov, ukrajinské letectvo zostrelilo aj 35 dronov Šáhid © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *