Siví vlci dostali vo Francúzsku po nose, vláda zakázala tureckú ultranacionalistickú skupinu

5.11.2020 (Webnoviny.sk) – Francúzska vláda v stredu zakázala tureckú ultranacionalistickú skupinu Siví vlci, ktorú obvinila z násilných činov a podnecovania k nenávisti vo Francúzsku. Udialo sa tak na stredajšom rokovaní vlády.

Siví vlci majú na svedomí viaceré trestné činy a nenávistné akcie nielen proti francúzskym úradom, ale aj proti Arménsku.

Arménska genocída

Uplynulý víkend poškodili neďaleko Lyonu pamätník obetiam arménskej genocídy z roku 2015. Zanechali na ňom nápisy „Sivý vlk“ a „RTE“, čo sú iniciálky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana.

Pri arménskej genocíde, ktorú spáchali osmanskí Turci, zahynulo pri masakroch, deportáciách a rôznych nútených činnostiach až 1,5 milióna ľudí.

Turecko však popiera, že by tieto úmrtia znamenali genocídu, a tvrdí, že počet obetí bol umelo navýšený.

Napäté vzťahy

Zákaz spomenutej skupiny prišiel uprostred značného napätia medzi Francúzskom a Tureckom, ktoré eskalovalo v ostatných dňoch.

Erdogan uviedol, že francúzsky prezident Emmanuel Macron by mal ísť na vyšetrenie hlavy, keďže sa mu nepáčilo, že obhajuje karikatúry proroka Mohameda.

„Krajina galského kohúta“ taktiež v októbri z dôvodu konzultácií stiahla z Turecka svojho veľvyslanca.

Viac k témam: Siví vlci
Zdroj: Webnoviny.sk – Siví vlci dostali vo Francúzsku po nose, vláda zakázala tureckú ultranacionalistickú skupinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *