Vatikán nasleduje Taliansko a pre šírenie koronavírusu zatvorí múzeá aj Sixtínsku kaplnku

5.11.2020 (Webnoviny.sk) – Vatikán nasleduje opatrenia Talianska a opätovne pre verejnosť uzatvorí vatikánske múzeá a Sixtínsku kaplnku. Rozhodnutie „Svätej stolice“ prichádza v snahe zabrániť šíreniu koronavírusu v Európe, ktorý prenikol už aj za vatikánske múry.

V oficiálnom vyhlásení Vatikánu sa uvádza, že múzeá, ako aj pápežská vila južne od Ríma v Castel Gandolfo a vykopávky pod Bazilikou svätého Petra, ktoré sú zvyčajne prístupné verejnosti, budú zatvorené od štvrtka 5. novembra až do 3. decembra.

Toto rozhodnutie nadväzuje na posledné nariadenie schválené talianskou vládou týkajúce sa zatvárania múzeí v rámci obmedzenia pohybu, od ktorého si kompetentní sľubujú, že sa tým zabráni preplneniu nemocníc pacientmi s ochorením COVID-19.

Vatikánske múzeá, ktoré poskytujú hlavný zdroj príjmov pre Svätú stolicu, boli po takmer trojmesačnom lockdowne znovu otvorené pre verejnosť od 1. júna.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Vatikán nasleduje Taliansko a pre šírenie koronavírusu zatvorí múzeá aj Sixtínsku kaplnku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *