Ukrajinský premiér varuje pred sprísňovaním opatrení, ak sa víkendová karanténa neosvedčí

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská vláda pristúpi k zavedeniu prísnejších karanténnych opatrení, ak „víkendová karanténa“ neprinesie v najbližších týždňoch pozitívne výsledky. Uviedol to v utorok ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Viac o téme: Koronavírus

„Ak víkendová karanténa nezabezpečí potrebné zníženie sociálnych kontaktov, potom podľa analytikov o tri týždne môžeme denne prekračovať hranicu 20-tisíc pacientov,“ poznamenal Šmyhaľ podľa webu pravda.com.ua.

Šmyhaľ zdôraznil, že Ukrajina nesmie mať viac ako 12 až 15-tisíc nových prípadov denne. Ľudí vyzval, aby dodržiavali prijaté opatrenia, a podotkol, že prvé výsledky účinkov víkendovej karantény by mali byť viditeľné v priebehu nasledujúcich dvoch týždňov. V opačnom prípade vláda začne pripravovať prísnejšie obmedzenia – tvrdú karanténu a úplný lockdown.

Podľa údajov Johns Hopkins University dosiaľ na Ukrajine zaznamenali takmer 590-tisíc prípadov koronavírusu a viac ako 10 400 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, karanténa, koronakríza, Koronavírus, pandemické opatrenia, preventívne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinský premiér varuje pred sprísňovaním opatrení, ak sa víkendová karanténa neosvedčí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *