Členské štáty EÚ by mali urýchlene prijať reformy sociálnej a dôchodkovej legislatívy, odporúča Eurokomisia

20.11.2020 (Webnoviny.sk) – Európska komisia (EK) odporúča všetkým členským štátom Európskej únie (EÚ), aby urýchlene prijímali reformy, a to najmä z oblasti sociálnej a dôchodkovej legislatívy.

Spadajú pod nich aj odvody pre malých a stredných podnikateľov a živnostníkov. Informoval o tom asistent europoslanca Ivana Štefanca (KDH), Michal Ďurman.

Práve oni sú tými, ktorí tvoria podstatnú súčasť našej ekonomiky a zároveň sú krízou najviac postihnutí. Vláda by im mala systémovo znižovať odvodové a daňové zaťaženie, a tak pomôcť naštartovať našu ekonomiku,“ zdôraznil europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH).

Štefanec preto vyzval vládu SR, aby popri príprave prerozdeľovania prostriedkov z Fondu obnovy, pracovala aj na reformnom pláne pre Slovensko.

Viac k témam: dôchodková reforma, europoslanci, odvod z poistného, odvody do zdravotnej poisťovne, podnikateľ, sociálne poistenie, sociálny program, živnostníci
Zdroj: Webnoviny.sk – Členské štáty EÚ by mali urýchlene prijať reformy sociálnej a dôchodkovej legislatívy, odporúča Eurokomisia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *