Útok vo Viedni spáchal 20-ročný mladík, mal aj mačetu a kalašnikov údajne kúpil na Slovensku

3.11.2020 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 3. novembra 13:03

Atentátnik, ktorého po útoku v centre Viedne zastrelila tamojšia polícia, mal 20 rokov a pochádzal zo Severného Macedónska. Mal záznamy v registri trestov a podľa prvotných vyhlásení rakúskeho ministra vnútra Karla Nehammera sympatizoval s extrémistickou skupinou Islamský štát.

Domové prehliadky a zatknuté osoby

Útočník disponoval rakúskym aj severomacedónskym občianstvom. „Bol vyzbrojený atrapou pásu s výbušninami a automatickou dlhou zbraňou, pištoľou a mačetou, aby mohol vykonať tento nechutný útok na nevinných občanov,“ uviedol minister vnútra.

Viac o téme: Teroristický útok vo Viedni

Nehammer informoval, že v súvislosti s teroristickým útokom dosiaľ vykonali 15 domových prehliadok a zatkli niekoľko osôb. O kontrolách informoval v utorňajšom dopoludňajšom príhovore aj rakúsky kancelár Sebastian Kurz, ktorý v jeho závere vyzval, aby si všetci v utorok o 12:00 pripomenuli obete teroristického činu.

Kalašnikov bol údajne kúpený na Slovensku

Podľa rakúskeho portálu Heute.at navštívil jeden z páchateľov útokov vo Viedni v júli Slovensko. Tu si údajne zabezpečil útočnú pušku kalašnikov a muníciu do nej.

Slovenská polícia v tejto súvislosti uviedla, že v maximálnej možnej miere spolupracuje s partnermi z Rakúska a poskytuje im všetky relevantné informácie. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok vo Viedni

„Sme v úzkom kontakte a preverujeme možný pohyb podozrivých osôb aj na území Slovenskej republiky,“ uviedla v súvislosti s medializovanými informáciami, že jeden z páchateľov si mal zbraň a muníciu, použitú pri útoku, zabezpečiť práve na Slovensku.

Polícia zároveň pripomína, že strelivo na území SR môže nadobudnúť do vlastníctva len držiteľ zbrojného preukazu, držiteľ zbrojnej licencie alebo držiteľ zbrojného sprievodného listu na trvalý vývoz.

Viac k témam: teroristický útok vo Viedni
Zdroj: Webnoviny.sk – Útok vo Viedni spáchal 20-ročný mladík, mal aj mačetu a kalašnikov údajne kúpil na Slovensku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *