Weiss st. nepostúpil s Gruzínskom na EURO 2020, úspešný príbeh slovenského kouča končí smutne

15.11.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbalový tréner Vladimír Weiss st. zostal s gruzínskou reprezentáciu tesne pred bránami kontinentálneho šampionátu. Päťdesiatšesťročný skúsený kouč vedie Gruzíncov od roku 2016 a vo štvrtok bol s tímom veľmi blízko k historickému úspechu.

Zostali len oči pre plač

V Tbilisi však jeho zverenci prehrali so finále baráže s výberom Severného Macedónska 0:1 a zostali im len oči pre plač.

„Zodpovednosť za výsledok beriem na svoje plecia, ale tak to vo futbale chodí. Všetci v krajine sme dúfali, že sa nám to podarí, ale napokon sme prehrali. Súper bol lepší a zaslúžil si postúpiť. Prajem tímu Severného Macedónska veľa šťastia,“ zneli prvé slová sklamaného Weissa, ktoré priniesol oficiálny web Európskej futbalovej únie.

„Mali sme len jednu strelu na bránku a to nie je dosť,“ doplnil.

Vladimír Weiss si na lavičke reprezentácie Gruzínska doteraz počínal veľmi úspešne. Jeho tím v Lige národov od jej začiatku ešte neprehral. To isté sa podarilo už len úradujúcemu šampiónovi tejto novovzniknutej súťaže – výberu Portugalska.

Veľký progres Gruzíncov

Rozdiel je v tom, že kým CR7 a spol. účinkujú medzi elitou v A-divízii, Gruzínci začali v najnižšej D-divízii a aktuálne sú súčasťou tretej najvyššej úrovne.

Nič to však nemení na skutočnosti, že pod vedením slovenského kormidelníka zaznamenali Gruzínci veľký progres.

Misia slovenského kouča sa však v krajine pod Kaukazom čoskoro skončí. Presnejšie už počas budúceho týždňa, teda po najbližších dueloch v Lige národov doma proti výberom Arménska a Estónska.

„Moja práca tu sa po týchto dvoch zápasoch naplní. Je veľmi smutné, že tento príbeh sa končí práve takto,“ povedal Weiss na webe uefa.com.

Vladimír Weiss st.

bol ešte ako hráč reprezentantom Československa aj Slovenska. Ako tréner začínal v bratislavskej Petržalke a doviedol ju až do skupinovej časti Ligy majstrov v sezóne 2005/2006.

Reprezentáciu Slovenska mal pod palcom v rokoch 2008 až 2012, súčasťou tohto obdobia bol aj historický postup tímu SR na majstrovstvá sveta 2010 v Juhoafrickej republike, kde sa Slováci na úkor Talianov dostali do osemfinále.

V roku 2012 Weiss odišiel do Kazachstanu a trénoval Kajrat Almaty, od roku 2016 je koučom reprezentácie Gruzínska.

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Weiss st. nepostúpil s Gruzínskom na EURO 2020, úspešný príbeh slovenského kouča končí smutne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *