Maďarská vláda nesúhlasí so začatím prístupových rokovaní Únie s Ukrajinou, mala by mať privilegované partnerstvo

Politický poradca maďarského premiéra Balázs Orbán už skôr povedal, že Budapešť bude blokovať začiatok rokovaní o vstupe Ukrajiny do EÚ.

10.11.2023 (SITA.sk) – Maďarská vláda si nemyslí, že by Európska únia (EÚ) mala začať prístupové rokovania s Ukrajinou. Namiesto toho by mala mať privilegované partnerstvo.

Povedal to šéf maďarského úradu vlády Gergely Gulyás. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda s odvolaním sa na maďarský portál Telex.

Ukrajina nesplnila podmienky

Ukrajina „nespĺňa potrebné podmienky, nespĺňala ich pred vojnou a odvtedy sa ani nepriblížila,“ vyhlásil Gulyás.

„Sme solidárni s Ukrajinou, vždy sme odsudzovali ruskú agresiu a poskytovali významnú finančnú podporu a humanitárnu pomoc, ale to nič nemení na tom, že Ukrajina nesplnila podmienky na rokovania s EÚ… či už sú to sľuby o národnostných menšinách alebo kodanské kritériá alebo situácia s korupciou,“ pokračoval.

Maďarské požiadavky a vojna

Politický poradca maďarského premiéra Balázs Orbán už skôr povedal, že Budapešť bude blokovať začiatok rokovaní o vstupe Ukrajiny do EÚ, kým nesplní maďarské požiadavky týkajúce sa vyučovacieho jazyka.

Minister zahraničia Péter Szijjártó sa zase vyjadril, že vstup Ukrajiny do EÚ, kým pokračuje vojna, prinesie vojnu európskemu spoločenstvu, „čo si očividne nikto neželá“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské členstvo v EÚ, Vstup do EÚ
Zdroj: SITA.sk – Maďarská vláda nesúhlasí so začatím prístupových rokovaní Únie s Ukrajinou, mala by mať privilegované partnerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *