Taliansko prijalo nové opatrenia proti koronavírusu, zavádza aj zákaz vychádzania

3.11.2020 (Webnoviny.sk) – Taliansky premiér Giuseppe Conte oznámil nové celonárodné opatrenia, ktorých cieľom je spomaliť šírenie nového koronavírusu. Predseda talianskej vlády v pondelok predstavil opatrenia poslancom a čoskoro by malo v tejto súvislosti vyjsť aj nové nariadenie.

Conte informoval, že plánujú zatvorenie nákupných centier cez víkendy s výnimkou potravín, trafík a lekární, ktoré sa v nich nachádzajú.

Viac o téme: Koronavírus

Po novom budú zatvorené napríklad aj herne či múzeá a bude aj obmedzené cestovanie medzi regiónmi. Platiť by mal tiež nočný zákaz vychádzania, ktorý je zatiaľ len v niektorých regiónoch, premiér však nešpecifikoval konkrétny čas. Stredné školy naplno prejdú na dištančné vzdelávanie, čo by malo pomôcť zmierniť tlak na verejnú dopravu.

Niektoré opatrenia však nebudú v každom regióne rovnaké. Conte poslancom vysvetlil, že sa budú rôzniť podľa závažnosti šírenia vírusu a situácie v nemocniciach.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Taliansko prijalo nové opatrenia proti koronavírusu, zavádza aj zákaz vychádzania © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *