Teroristi nás nemôžu poraziť, reaguje minister Korčok na útok vo Viedni

3.11.2020 (Webnoviny.sk) – Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (SaS) vyjadril solidaritu a sústrasť obetiam a ich rodinám po útoku vo Viedni.

Korčok zaslal svojmu rakúskemu rezortnému partnerovi Alexandrovi Schallenbergovi v súvislosti s teroristickými útokmi vo Viedni sústrastný telegram. Informoval o tom Tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

Zobraziť fotogalériu k článku:
Teroristický útok vo Viedni

Teroristi sa snažia spoločnosť zneistiť

„Sme šokovaní, kedykoľvek a kdekoľvek vo svete dôjde k teroristickým útokom. O to viac, ak dôjde k útoku na nášho suseda a nám tak blízke mesto, akým je Viedeň,“ uviedol v liste šéf slovenskej diplomacie.

Teroristi podľa Korčoka útočia proti samotným základom spoločnosti, ktorú chcú zneistiť a rozvrátiť. Osobitne opovrhnutiahodné podľa neho je, ak k útoku dôjde v tak ťažkej a vypätej situácii, keď krajiny čelia najväčšej výzve od čias druhej svetovej vojny a podnikajú nevyhnutné kroky na zastavenie pandémie.

Zahynuli civilisti

,,Teroristi vraždia nevinných, zastrašujú celú spoločnosť. Nech sa ale nemýlia, naša spoločnosť môže byť zraniteľná, avšak bude sa brániť. V takýchto okamihoch sme ešte viac zomknutí a odhodlaní brániť našu spoločnosť a hodnoty, v ktoré veríme. Teroristi nás nemôžu poraziť. Ich ideológia a kriminálne činy budú potrestané, svoj spôsob života a našich občanov si uchránime,“ uzavrel Korčok s tým, že Slovenská republika stojí v týchto ťažkých hodinách pri Rakúsku.

Pri streľbe z pondelka 2. novembra v centre Viedne zahynulo niekoľko civilistov a viacerí ďalší, vrátane jedného policajta, utrpeli zranenia. Na sociálnej sieti o tom informovala viedenská polícia s tým, že policajti zastrelili jedného z páchateľov. Tých je podľa polície niekoľko, sú vyzbrojení puškami a strieľali na šiestich rôznych miestach.

Viac k témam: kondolencia, teroristický útok vo Viedni
Zdroj: Webnoviny.sk – Teroristi nás nemôžu poraziť, reaguje minister Korčok na útok vo Viedni © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *